Blog

Na czym polega masaż świecą?

Zabieg nazywany masażem świecą wywodzi się z krajów Orientu i dopiero od niedawna zaczyna zyskiwać coraz większą popularność w Polsce. Wykonuje się go przy użyciu ciepłego wosku z domieszkami pięknie pachnących olejków eterycznych, oleju sojowego, imbiru czy nawet masła shea. Masażysta w tym przypadku posługuje się rozmaitymi technikami relaksacyjnymi i wykorzystuje specjalne świece kosmetyczne o wspaniałych aromatach. Zależnie od upodobań do wyboru są odprężające świece lawendowe, energetyzujące waniliowe, regenerujące różane czy łagodzące o zapachu owocu passiflory.

Taki zabieg pozwala na głębokie zrelaksowanie się i uwolnienie od nagromadzonego napięcia i stresu, dlatego polecany jest szczególnie osobom zapracowanym, żyjącym w ciągłym biegu i tym wszystkim, którym trudno odpocząć i oderwać się od przygniatających ich myśli dotyczących trudnych spraw życia codziennego.

Zalety

Masażświecą wykonywany jest przy użyciu jedynie naturalnych składników, takich jak woski i olejki aromatyczne, bez dodatku ropopochodnej parafiny. Dzięki temu skóra staje się głęboko nawilżona, odżywiona, ukojona i zaczyna wyglądać zdrowo. Dodatkowo w związku z poprawą ukrwienia i uelastycznieniem zmniejsza się na niej widoczność cellulitu oraz rozstępów.

Sam zabieg w gabinecie trwa około godziny i w tym czasie masażysta co pewien czas zapala i gasi świecę aromatyczną, aby olejek z niej stał się cieplejszy (ale niezbyt gorący) i w łatwiejszy sposób mógł wniknąć w głębsze partie skóry.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są ciąża i menstruacja, a także podwyższona temperatura ciała i schorzenia takie jak nadciśnienie, nadczynność tarczycy i nowotwory. Masażu świecą nie powinno się również wykonywać w ciągu 48 godzin od przeprowadzenia depilacji ciała.

Wróć do bloga