Blog

Na czym polega masaż bańką chińską?

Jak wskazuje sama nazwa, ten rodzaj masażu pochodzi z Chin, ale obecnie stał się popularny i stosowany w bardzo wielu krajach. Wykonywany jest przy użyciu baniek ze szkła lub innego hermetycznego tworzywa, dzięki którym skóra wraz ze znajdującymi się pod nią tkankami jest zasysana próżniowo. Zabieg ten ma działanie lecznicze w przypadku bólów kręgosłupa, ale używa się go również w kosmetyce, ponieważ posiada właściwości relaksujące, odchudzające, a także jest dobrym sposobem na zmniejszenie cellulitu bez stosowania zabiegów takich jak liposukcja czy światło lasera.

Terapia antycellulitowa

Bańki chińskie są często stosowane jako zabieg przeciwdziałający cellulitowi i drenaż limfatyczny, ponieważ ujędrniają skórę, poprawiają krążenie krwi i oczyszczają organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Masaż bańkami wspomaga przemianę materii, powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i w wyniku tego w widoczny sposób redukuje cellulit. Jednak aby zabiegi przyniosły pożądane efekty, należy wykonywać je regularnie w seriach po około 10-12.

Przeciwwskazania

Masaż bańką chińską wykonywany przez profesjonalnie przeszkoloną osobę jest zabiegiem bezpiecznym i niepowodującym negatywnych konsekwencji. Powinny się od niego jednak powstrzymać kobiety w ciąży i w okresie menstruacji, chorujący na nowotwory, schorzenia zakaźne, hemofilię lub mający gorączkę niewiadomego pochodzenia. Nie jest również wskazany dla osób z cerą naczynkową czy żylakami i nie wykonuje się go u osób w wieku powyżej 80 lat.

Kursy masażu

Osoby chcące nauczyć się techniki masażu bańką chińską (http://mmpasja.edu.pl/masaz-banka-chinska/) mogą zapisać się na specjalistyczne kursy, które dostarczają wiedzy teoretycznej i praktycznej na ten temat. Po ich ukończeniu można wykonywać masaże w ośrodkach spa, gabinetach kosmetycznych czy innych placówkach, w których oferuje się szeroki wybór zabiegów wpływających korzystnie na ciało.

 

Wróć do bloga