Blog

Mezoterapia – na czym polega i kiedy warto ją wykonywać?

Mezoterapia to jeden z rodzajów zabiegów, dzięki któremu możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry bez wykorzystywania metod chirurgicznych. Polega on na wprowadzaniu substancji leczniczych lub odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej za pomocą cieniutkich igieł albo urządzeń pozwalających na wykonywanie nakłuć skóry na odpowiednią głębokość. Zabieg ten stosowany jest najczęściej w gabinetach kosmetycznych i salonach spa, aby poprawić wygląd skóry. Jest to również jedna z polecanych form leczenia w przypadku wystąpienia urazów sportowych, nadmiernego napięcia nerwowego oraz schorzeń degeneracyjnych.

Zastosowanie w kosmetyce

Zabiegi mezoterapiimikroigłowej stosowane są w celu nieinwazyjnego odmłodzenia skóry twarzy, rąk oraz innych części ciała. Dzięki nim można zredukować cellulit, rozstępy i tkankę tłuszczową, a także wyleczyć trądzik i zmniejszyć widoczność blizn, które po nim pozostały. Mezoterapia wykorzystywana jest również w przypadku wypadających włosów, aby dostarczyć skórze głowy witamin, mikroelementów czy innych składników aktywnych.

W związku z tym, że podczas zabiegu substancje regenerujące lub lecznicze są podawane bezpośrednio do skóry właściwej w danym miejscu i nie przechodzą przez cały organizm (jak byłoby w przypadku doustnego ich podania), nie powoduje to obciążenia nerek ani wątroby. Poza tym już samo wykonanie drobnych nakłuć w skórze wzmacnia ją oraz pobudza do regeneracji i szybszej odnowy.

Już po jednym takim zabiegu widoczna staje się poprawa stanu skóry, jej odżywienia i nawilżenia. Jednak aby mezoterapia przyniosła korzystne efekty na dłuższy czas, najlepsze jest przeprowadzenie całej serii zabiegów, których liczba zależy od potrzeb naszego organizmu oraz zaleceń lekarza medycyny estetycznej.

 

Wróć do bloga