Blog

Masaż antycellulitowy

Masaż jest znany od starożytności i aż do czasów dzisiejszych stanowi jedną z naturalnych metod leczniczych, która pomaga w przypadku wielu stanów chorobowych. Jest to również zabieg wykorzystywany w celach relaksacyjnych, usprawnienia procesów gojenia, a nawet w walce z cellulitem.

Cellulit związany jest ze zmianami w skórze i tkance podskórnej, powstaje w efekcie zaburzeń metabolizmu i zwiększonego podziału w obrębie tkanki łącznej. Jest to stan, w którym komórki tłuszczowe rozrastają się w nierównomierny sposób, co skutkuje pojawianiem się widocznych nierówności na skórze ud, pośladków, bioder czy ramion. Nie jest to schorzenie niebezpieczne dla zdrowia, ale dla wielu osób stanowi poważny defekt estetyczny, którego chciałyby się pozbyć.

Sposobem na to jest masaż antycellulitowy powodujący rozbicie komórek tłuszczowych kumulujących się w takich miejscach jak uda, pośladki czy biodra. Jego wykonywanie jest również wskazane, aby podtrzymać efekty innych zabiegów, które doprowadziły do zniwelowania tak zwanej skórki pomarańczowej i nie pozwolić na jej powtórne pojawienie się.

Przebieg zabiegu i efekty

Zabiegi masażuantycellulitowego polegają na takim sposobie uciskania skóry i tkanek podskórnych, aby pobudzić krążenie krwi i jej natlenienie w obszarze, w którym pojawiają się objawy cellulitu. Dzięki przyspieszeniu krążenia limfatycznego zwiększa się elastyczność skóry i polepszeniu ulega jej struktura. W efekcie odżywione tkanki łatwiej metabolizują tłuszcz i skóra staje się widocznie gładsza, jędrniejsza oraz zregenerowana.

Aby osiągnąć optymalne efekty w walce ze skórką pomarańczową i cieszyć się pięknie wyglądającą skórą, oprócz masaży warto stosować odpowiednią dietę, podejmować regularną aktywność fizyczną oraz stosować kosmetyki przeznaczone do skóry z cellulitem.

Wróć do bloga