Blog

Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny wywodzi się ze starożytnych Chin i był znany w tym rejonie już ponad dwa tysiące lat temu. Stosowano go przede wszystkim dlatego, że Azjatom ze względu na niewielkie owłosienie brakowało brwi i rzęs, a ta metoda pozwalała na naturalne zatuszowanie braków i dzięki temu podkreślenie urody twarzy. Używano do tego celu cieniutkich pręcików bambusa z umieszczoną na ich końcu igłą, która po nakłuciu wprowadzała pigment w głąb skóry.

Współczesność

Obecnie urządzenia wykorzystywane do makijażu permanentnego stały się dużo nowocześniejsze i bezpieczniejsze, ale główne zasady jego wykonywania pozostają te same, ponieważ chodzi o wprowadzenie barwnika w głębsze warstwy naskórka, aby pozostał tam przez dłuższy czas. Uzyskany efekt utrzymuje się zwykle od roku do kilku lat w zależności od rodzaju skóry i miejsca na twarzy, na którym był wykonywany – najdłużej widoczne pozostają kreski na powiekach, a najkrócej na brwiach. Makijaż ten można wykonywać nie tylko w przypadku okolic oczu i brwi, ale także na ustach, aby nadać im wyraźniejszy kolor czy też bardziej regularny kształt.

Etapy zabiegu

Pierwszym etapem jest rozmowa z kosmetyczką na temat naszych oczekiwań dotyczących zabiegu i narysowanie przez nią zarysu kształtu ust, brwi czy kreski na powiece, aby mieć przybliżone wyobrażenie o przyszłym efekcie. Następnie skórę w tym miejscu smaruje się maścią znieczulającą i przechodzi do głównej części zabiegu, czyli wprowadzania barwnika do naskórka za pomocą urządzenia igłowego. Na koniec skóra jest dezynfekowana oraz smarowana preparatami, które łagodzą zaczerwienienia i opuchliznę.

Ostateczny efekt zabiegu staje się widoczny dopiero po kilku tygodniach, gdy skóra się zagoi i powróci do swojego normalnego stanu. Wtedy też można zauważyć miejsca, które wymagają poprawek i uzupełnień, których koszt jest najczęściej wliczony w cenę zabiegu podstawowego.

Wróć do bloga